2030 Yılında Ortalama En Yüksek Yaşam Beklentisi Olan Ülkeler - Karadağ Hayat -Karadağ Hayat –

SON DAKİKA

Okullar Eylül Ayında Açılabilir

GÖZDEN KAÇIRMA, GÜNDEM, HABERLER

2030 Yılında Ortalama En Yüksek Yaşam Beklentisi Olan Ülkeler

Bu haber 17 Şubat 2020 - 13:18 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

CEOWORLD dergisinde yayınlanan yeni araştırmalar, dünya çapında 195 ülke ve bölgede gelecekteki tahmini yaşam beklentilerini ortaya koyuyor.

Anna Papadopoulos‘un haberinde Karadağ, Türkiye, bölge ve dünya ülkelerinde 2030 yılında beklenen ortalama yaşam süreleri yer alıyor. Detayları araştırma tablosunda inceleyebilirsiniz.

2030 Yılında Ortalama Ortalama Beklentisi En Yüksek Ülkeler:

ülkeSıra 2018Yaşam beklentisi 2018Sıra 2030Yaşam beklentisi 2030Değişiklik
Japonya183.7285,72
ispanya282.9185.82.8
İsviçre383.3485.21.8
Singapur483.3385.42.1
İtalya582.3684.52.2
Portekiz681584.53.6
Fransa782.3884.32
Finlandiya881.813842.1
Avustralya982.51084.11.6
Lüksemburg1082.2984.11.9
İsveç1182.111841.9
İsrail1282.1784.42.3
Andorra1382.51883.71.3
Avusturya1481.61683.92.2
Yeni Zelanda1581.51783.82.3
Malta1681,21583.92.7
Norveç1782.12083.61.4
Yunanistan1880.91983.72.8
İzlanda1982.312841.7
Slovenya2080.81483.93.1
Hollanda2181.62183,51.9
Güney Kore22812283,52.5
Birleşik Krallık2380.82383.32.5
Almanya24812583.22.3
Kosta Rika2580.73082.82.1
Kanada2681.62783.11.5
İrlanda2781,12483.32.2
Belçika28812882.91.9
Kıbrıs2980,43382.72.2
Peru3079.73582.62.9
Danimarka3180.72982.92.1
Şili328038822
Çek Cumhuriyeti3379.23182.73.5
Lübnan3480.14081.81.7
Bermuda3578,93282.73.8
Katar3679.93682.32.4
Polonya3777.93482.64.8
Panama3878.83782.23.4
Türkiye3978.82683.14.3
Kuveyt4079.44181.41.9
Tayvan4179,54281.31.8
Kolombiya4278,244812.8
Küba4378.845812.2
Suudi Arabistan44774381,24.3
Estonya4577.64980,63.1
Karadağ46775880.23.1
Ekvador47784880,62.7
Maldivler4878,95080,61.6
Arnavutluk4977.55480.22.7
Porto Riko5078.55380.31.8
Nikaragua5178,35180,42
Hırvatistan5277,25580.23
Tunus5377.56579.82.3
Bosna Hersek5477,27279.22
Slovakya55774780.93.9
Cezayir5677.46379.92.4
Çin5776,33981.95.6
Letonya58756679.74.6
Romanya5975.14680.95.8
Bulgaristan6075.15280.35.3
Sri Lanka6177.15980.13
Macaristan6275,75780.24.5
Tayland6377.55680.22.7
Amerika Birleşik Devletleri6478.76479.81.1
Uruguay6577,27179.32.1
Ürdün6676,36979.43
Bahreyn6776.86779.62.8
Antigua ve Barbuda6877.373791.7
Litvanya6975.17478,93.8
Birleşik Arap Emirlikleri7075.56879,54
Sırbistan7175.98478.42.5
Dominik Cumhuriyeti7275.66279.94.3
Ermenistan7375.68578.42.8
Suriye7468,28078.610.5
Gürcistan7573.98978,24.3
İran (İslam Cumhuriyeti)76767778.72.7
Makedonya7774.77978.73.9
Malezya7875.66079.94.3
Arjantin7976.77678.82.1
Umman8076.96179.93
Fas81757578,93.9
Barbados8276.691781.4
El Salvador8375.59377.92.4
Brunei8476.99078,21.3
Meksika8576,18778,32.2
Bangladeş8672.67079.36.7
Butan8773.88178.64.8
Saint Lucia8876,18678,32.2
Virjin Adaları, ABD8974.692783.4
Brezilya9075,28278.53.2
Vietnam9174.58378.53.9
Belarus9273.68878,24.6
Libya9375.19777.12.1
Mauritius9474.67878.74.1
Bolivya9573.39577.64.3
Timor-Leste9672,79677.44.7
Kuzey Mariana Adaları9775.510176.71.2
Venezuela9875.39877.11.8
Seyşeller9973.79477.94.2
Tacikistan10071.810476,34.5
ülkeSıra 2018Yaşam beklentisi 2018Sıra 2030Yaşam beklentisi 2030Değişiklik
Endonezya10171.710076.75.1
Jamaika10274.911575.60.7
Mısır1037210676.24.2
Yeşil Burun Adaları10473.610276.63.1
Honduras10572,7108763.3
Azerbeycan1067211475.63.6
Bahamalar10773.911275.82
Paraguay10874.510376.41.9
Trinidad ve Tobago1097311775.32.4
Nepal11070.99976.86
Guatemala11172.8109763.2
Rusya1127111675.64.6
Moritanya (İslam Cumhuriyeti)11370.211375.85.6
Guam11472.412274.92.5
Moldova1157212174.92.9
Samoa11671.913174.32.4
Türkmenistan11770.210576.26
Ukrayna11872.212774.52.4
Myanmar1197011175.95.9
Kazakistan12071,610776,14.5
Kırgızistan12171.212874.53.3
Amerikan Samoası12272.413773.71.3
Dominika12372.913873.70.7
Özbekistan12470.313074.44.1
Belize12571.813373.92.1
Sao Tome ve Principe12670,611974.94.3
Saint Vincent ve Grenadinler12771.713973.41.7
Surinam12871.314273.11.8
Filipinler12970.213274,23.9
Ruanda13067,812474,87
Grenada13171,614073.41.8
Nijerya1326512374,89.8
Sudan13368,212074.96.7
Pakistan (İslam Cumhuriyeti)13467.612674.56.9
Tonga13570.414572,72.3
Kuzey Kore13670,815372.11.3
Irak13767.613573.96.2
Kamboçya13868.812574.65.9
Grönland1397015471.81.7
Hindistan14068.612974.55.9
Filistin14171.915272.20.3
Komorlar14267.614772.65.1
Laos14367.211875,28
Moğolistan14468.115671,63.5
Yemen14566,714173.26.5
Gambiya14667.314472,75.4
Etiyopya14765.613673.88.2
Ekvator Ginesi14865.611075.910.3
Cibuti14966,714672,76
Guyana15067.715871.43.7
Senegal15166.215072.36.1
Gana1526614972.36.3
Gabon15366.615971.34.7
Tanzanya15464.315172.38
Angora15564,714872.57.8
Benin15664.415771,57.1
Kenya15766.913473.97
Madagaskar15862.717368.86.2
Haiti15964.316569.65.3
Mali16061.815571.79.9
Kongo Demokratik Cumhuriyeti16161.517168.97.4
Liberya16264.416669.65.2
Nijer16361.616369.88.3
Vanuatu1646417967.73.8
Marşal Adaları1656517867,92.9
Kongo16662.916070.17.2
Gitmek16762.616269.87.2
Eritre16863.717468.64.9
Fiji16965.4183671.6
Solomon Adaları17063.118666.53.4
Gine17160.7170698.4
Burundi17260,418167.37
Botsvana17365.4161704.6
Burkina Faso17460.816469.78.9
Papua Yeni Gine17560.818766.35.5
Mikronezya Federe Devletleri17665.618866.20.6
Kiribati17761.818965,73.9
Fildişi Sahili17859.817268.99
Çad17959.817568,28.4
Uganda18062.216869.57.3
Güney Sudan18159.718267.37.6
Sierra Leone18259.118466.97.8
Gine-Bissau18358,818566.88.1
Kamerun18460.2177687.9
Mozambik1856016769.59.5
Malawi18660.2176687.8
Afganistan (İslam Cumhuriyeti)18757.919065.27.3
Somali18857.219263,66.4
Namibya18964.814372,77.9
Zambiya19058.718067.38.7
Zimbabve19159.219361.32.1
Güney Afrika19262.416969.36.9
Orta Afrika Cumhuriyeti19350.119458.48.3
Svaziland19457.619165.17.6
Lesotho19550.419557,37

Kaynak: Ceoworld

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

tempobet giris