Yunus Emre Enstitüsü kurslarında Türkçe öğrenen dünyanın çeşitli ülkelerinden insanların, yaşadıkları şehri Türkçe olarak tanıtacağı program “Şehrime Hoş Geldiniz“, 15 Aralık Pazar günü saat 13.00’de TRT 1 ekranlarında başladı.
“Şehrime Hoş Geldiniz”de dünyanın çeşitli şehirlerine yolculuk yapılacak. Haftada bir pazar günleri yayınlanacak olan programda, şehirlerin müzeleri, meydanları, kültürel özellikleri, mutfakları ve turistik noktaları tanıtılacak. Bu tanıtımı yapan kursiyerler, izleyicilere Türkçe olarak yaşadıkları şehirle ilgili bilgiler sunacak ve gezi tavsiyelerinde bulunacak.
Program TRT 1’de 14 Aralık 2023 günü yayınlanan bölümüyle beraber Karadağ’a ekranlara taşıdı. Programın bu bölümünde, Yunus Emre Enstitüsü öğrencilerinden Karadağlı Elida sunucu olarak bize ülkesinin güzelliklerini gösteriyor hem de Türkçe konuşarak.
Elida ve TRT ekibi ülkenin kuzeyinden, güneyine neredeyse tüm meşhur şehirlerini bizlere gösteriyorlar.
16.05.2023